Wyciskarki do soków – sposób na płynne zdrowie

Autor: data: 26 sty, 2021

(0) Komentarzy

W przeciętnej kawiarni szklanka świeżo wyciskanego soku owocowego kosztuje nawet kilkanaście złotych, dlatego kupowanie go codziennie jest nieopłacalne. Zdrowy napój z owoców można jednak przygotować samemu. Właśnie do tego służą wyciskarki do soków.

  1. Jak działa wyciskarka do soków?
  2. Wyciskarki do soków, w które warto zainwestować

Wyciskarki wolnoobrotowe to realna konkurencja dla popularnych sokowirówek. Choć te drugie są zwykle tańsze, to uznaje się za funkcjonalniejsze. Pozwalają bowiem nie tylko na uzyskanie większej ilości soku z tej samej ilości owoców, ale mogą służyć również do przygotowywania koktajli i sorbetów.

Jak działa wyciskarka do soków?

Wyciskarki wolnoobrotowe, jak sama nazwa wskazuje, opierają swoje działanie na niskich obrotach wału ślimakowego. Wał ten obraca się zwykle od 40 do 80 razy na minutę, powoli miażdżąc wszystkie składniki. Takie działanie nie jest przypadkowe – pozwala zachować w soku jak najwięcej wartości odżywczych owoców, warzyw czy ziół, dzięki czemu przygotowany sok jest pełen witamin, minerałów, mikro i makroelementów oraz enzymów i pektyn. Co więcej, przygotowane w wyciskarce wolnoobrotowej soki mają naturalny, atrakcyjny kolor, nie są napowietrzone, a także dłużej zachowują świeżość (w zależności od użytych składników i warunków panujących w lodówce, sok można przechowywać nawet do 48h).

Wyciskarki do soków, w które warto zainwestować

To nieprawda, że wyciskarki do soków goszczą jedynie w kuchniach osób majętnych. Dobry model można kupić już za kilkaset złotych, dlatego na zakup dostępny dla każdego, a korzyści, jakie przyniesie ta inwestycja, szybko przyniosą jej zwrot. Aby tak się stało, warto wybrać funkcjonalną wyciskarkę, która spełni wymagania użytkownika. Za dobry sprzęt zwykle uznaje się wyciskarki do soków, które radzą sobie zarówno z wyciskaniem miękkich owoców, jak i twardych warzyw, oraz z „zieleniną” w postaci szpinaku, jarmużu czy mięty. Dodatkowym atutem będzie możliwość wyciskania soków z owoców, warzyw i ziół bez konieczności ich krojenia lub siekania na drobne kawałki. Ponad to, wyciskarka powinna pracować cicho i być wykonana z wytrzymałych materiałów. Liczy się także łatwa obsługa sprzętu, dzięki któremu sok będzie można zrobić w kilka minut, oraz szybkie czyszczenie, minimalizujące czas potrzebny do utrzymania urządzenia w dobrym stanie technicznym.

Chcąc zaoszczędzić na wyborze idealnego urządzenia, warto sprawdzić zestawienie top 5 wyciskarek do soków wolnoobrotowych. Ranking wyciskarek wolnoobrotowych 2021 podpowie, w które urządzenia zainwestować, a także wskaże ich mocne i słabe strony. 

Kateogria : Kuchnia


Nie ma jeszcze komentarzy.


Dodaj komentarz

 (wymagany)

(wymagany)