Zaha Hadid i jej lampa

Autor: data: 30 kw., 2009

(1) Komentarzy

lampa-zaha2Zaha Hadid jest znana wszystkim którzy interesują się sztuką użytkową. Zaha głównie zajmuje się projektowaniem architektonicznym budynków (np. słynnego wieżowca, który miał stanąć w centrum Warszawy, a którego budowę zatrzymał kryzys). Zdarza się jej jednak czasem stworzyć również mniejsze, użytkowe przedmioty. Tym razem, dla słynnego ekskluzywnego sklepu Artemide, Zaha zaprojektowała lampę inspirowaną architekturą drzewa. Lampa jest jednak bardzo nowoczesna – można powiedzieć że to takie dość modernistyczne spojrzenie na kwestię przyrody.

zaha-lampaGenesy Floorlamp to lampa podłogowa nadająca się doskonale do gabinetu bądź nowoczesnego salonu. Sterowana jest przez ukryty w obudowie panel dotykowy. Zamierzeniem projektantki było wrażenie wyrastania lampy z podłogi – które udało jej się doskonale oddać. Lampa rzeczywiście wygląda jak żywy organizm. Wykonana z pianki poliuretanowej lampa jest lekka ale stabilna. Dostępna będzie w dwóch kolorach – białym i czarnym. Oświetlenie jest dwustopniowe – punktowe bądź rozproszone.

Cena lampy nie została podczas targów w Mediolanie jeszcze ujawniona – nie da się jednak ukryć, że cena będzie odpowiednia do kunsztu projektantki.

Źródło: http://dvice.com/archives/2009/04/zaha-hadids-gen.php

Kateogria : Gabinet / Salon / Znani projektanci / projekty

Komentarze
Marcela ~ 9 lutego 2011

jak dla mnie to BOGINI architektury … mam nadzieję, że ja też coś osiągnę w tej dziedzinie

Dodaj komentarz

 (wymagany)

(wymagany)