Na co zwrócić uwagę wybierając poszewki dla niemowląt?

Autor: data: 20 paź, 2021

(0) Komentarzy

Spokojny sen ma ogromne znaczenie dla zdrowia i samopoczucia najmłodszych. Dlatego też warto przywiązać szczególną uwagę do wybieranych dla nich akcesoriów. Oprócz pościeli i poduszek ważnymi elementami są poszewki dla niemowląt. Należy pamiętać o tym, aby były wykonane z odpowiedniego materiału i dopasowane do zapotrzebowania dzieci. Jak wybrać odpowiednie powłoczki dla dzieci?

Tkaniny przyjazne dla najmłodszych

Osoby poszukujące poszewek na pościel maluchów powinny przywiązać szczególną wagę do materiału, z jakiego wykonano produkty. Ważne jest to, aby akcesoria zapewniały pociechom odpowiednią oddychalność i termoregulację. W przeciwnym razie ich używanie mogłoby doprowadzić do przegrzania i nadmiernego spocenia. Należy pamiętać też o tym, że poszewki dla niemowląt będą miały bezpośredni kontakt z bardzo delikatną skórą maluchów. Zaleca się więc upewnić, że kupowane przedmioty są miłe i miękkie w dotyku. Uchroni to pociechy przed powstawaniem podrażnień i spowodowanym nimi dyskomfortem. Do najchętniej wybieranych tkanin zaliczane są te z wysokiej jakości włókien naturalnych. To między innymi materiały bawełniane i lniane. Za wyjątkowo cenione uznaje się tkaniny satynowe. Wśród poszewek dla niemowląt można odnaleźć również modele z materiałów syntetycznych o korzystnych właściwościach. Często są to materiały hipoalergiczne, które doskonale sprawdzają się w łóżeczkach pociech doświadczających uczuleń. O czym jeszcze należy pamiętać?

Jak wybrać odpowiednie poszewki?

Wybrane powłoki powinny być też dobrze dopasowane do poduszek. Odstający materiał mógłby bowiem ulegać zagnieceniom i uciskać skórę maluchów. Zbyt mała poszewka będzie z kolei ściskała pościel i pozbawiała ją korzystnych właściwości. W przypadku specyficznych modeli, takich jak poduszki ortopedyczne, należy zawsze wybierać poszewki dla niemowląt dopasowane zarówno do rozmiaru, jak i typu pościeli. Co jeszcze jest ważne przy wybieraniu tych akcesoriów?

Poszukując elementów wyposażenia do dziecięcego łóżeczka nie należy zapominać o tym, jak ważny jest ich wygląd. Choć własne preferencje dotyczące wzorów posiadają dopiero kilkulatki, estetyka ma znaczenie również w przypadku poszewek dla niemowląt. Kolory takie jak intensywny żółty i pomarańczowy mogą oddziaływać energetyzująco i utrudniać zasypianie. Zaleca się wybieranie powłoczek w delikatnych, stonowanych odcieniach. Korzystnym rozwiązaniem dla najmłodszych będą też elementy czarno-białe. Przemyślanie wybrane akcesoria zapewnią dziecku zdrowy i bezpieczny sen.

Kateogria : Pokój dziecka


Nie ma jeszcze komentarzy.


Dodaj komentarz

 (wymagany)

(wymagany)