Pomysł na ciekawe zmiany

Autor: data: 25 Paź, 2017

(0) Komentarzy

photo-1504194008492-c55ffe34e18d

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na zmianę aranżacji, wprowadzenie nowego klimatu do mieszkania oraz ożywienie przestrzeni jest oklejenie jednej ze ścian fototapetą. Ten znany wszystkim produkt wrócił w zupełnie innej odsłonie i w ciekawej jakości. Co istotne nowoczesne materiały, ciekawe techniki druku sprawiają, że współczesne fototapety robią wrażenie. Świetnie wyglądają popularne ostatnio motywy 3D oraz grafiki podkreślające nowoczesny styl i fascynację technologią.

Wzory i kolory

Fototapety są świetnym pomysłem do salonu, kuchni, sypialni czy pokoju dziecka. Doskonale sprawdzają się także w łazience, o ile są przygotowane na odpowiednim materiale. Tak naprawdę poza jakością zdjęcia czy grafiki nie ogranicza nas praktycznie nic, a wielkość samego wydruku też może być tak duża, jak chcemy. Tak więc na ścianie możemy stworzyć, co tylko chcemy, nawet przestrzeń wielkiego miasta lub fragment lasów tropikalnych. Ciekawie wygląda również fototapeta mapa świata. Warto korzystać z kolekcji, które ma do wyboru producent lub też z banku fotografii. Oczywiście, jeśli dysponujemy bardzo dobrej jakości własnym zdjęciem, też bez problemu możemy je wykorzystać. Taka ozdoba pokoju będzie nieszablonowym tłem dla mebli czy też innych elementów aranżacji.

Co wybrać?

W natłoku wzorów i kolorów warto zwrócić także uwagę na materiał, na którym nadrukowana jest fotografia. To jeden z podstawowych parametrów, jaki powinien nas interesować. Do wyboru mamy folię samoprzylepną, która idealnie sprawdza się na meblach, drzwiach oraz szybach – czyli powierzchniach idealnie gładkich. Jeśli mamy taką ścianę, też można ozdobić ją tym rodzajem naklejki. Najbardziej popularnym materiałem, jaki kładziemy w formie fototapety na ścianę jest papier z domieszką lateksu. Pozwala on ścianie oddychać i nie wymaga zalaminowania, bo jest odporny na otarcia oraz dotyk. Po odpowiednim przygotowaniu można tapetę zmywać wodą. Fototapety drukowane są również na flizelinie lub też winylu. To podkład grubszy, bardziej trwały, ale też droższy. Największą zaletą jest zmywalność oraz to że dokładnie pokrywa małe niedoskonałości ściany. Minusem fakt, że nie pozwalają ścianie oddychać. Idealnie sprawdzają się w kuchni, łazience lub przedpokoju. Żeby tapeta świetnie trzymała się na ścianie i nadawała wnętrzu wyjątkowego charakteru, warto poświęcić trochę czasu i odpowiednio przygotować powierzchnię, czyli dokładnie umyć, osuszyć, usunąć łuszczącą się farbę i wszelkie nierówności. Warto również całą powierzchnię zagruntować. Potem pozostaje się cieszyć pięknym wnętrzem.

Kateogria : Wyposażenie wnętrz


Nie ma jeszcze komentarzy.


Dodaj komentarz

 (wymagany)

(wymagany)