Wypoczynek w ogrodzie pod parasolem

Autor: data: 21 Maj, 2015

(0) Komentarzy

Własny ogród zapewnia mnóstwo możliwości relaksu i rozrywki, które można porównać jedynie z urlopem na słonecznej plaży. Wcale jednak nie trzeba wybierać się w egzotyczną podróż, aby posiedzieć w przyjemnym i odprężającym otoczeniu, sącząc zimny napój pod parasolem. Wystarczy odpowiednie urządzenie ogrodu i zaopatrzenie go w wysokiej jakości meble ogrodowe, których idealnym uzupełnieniem będzie parasol.

Szerokie parasole ogrodowe o średnicy wystarczającej do tego, aby zmieściła się pod nimi cała rodzina lub grono zżytych przyjaciół to bardzo popularny w ostatnich latach element ogrodowego wyposażenia. Właściciele zainspirowani kawiarnianymi ogródkami postanawiają kupić parasol do własnego ogrodu, aby móc odpoczywać w jego cieniu. Parasol przydaje się przy każdej pogodzie. Latem, w trakcie upałów chroni przez ostrymi promieniami słońca. Podczas deszczu zabezpiecza przed spadającymi z nieba kroplami. Aby właściwie spełniał swoją funkcję, musi posiadać kilka cech. Podstawową jest stabilność. Producenci dbają o to, żeby parasole przeznaczone do przydomowych ogrodów były w pełni bezpieczne. Są wykonane z mocnych materiałów i wyposażone w solidną podstawę, dzięki której będą odporne na działanie wiatru i nie przewrócą się przy byle podmuchu. Muszą być również stosunkowo lekkie, aby przeniesienie ich z miejsca na miejsce nie stwarzało większych problemów. Często wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych i stoją na betonowej podstawie lub na stabilnym stojaku. Dla wielu właścicieli niebagatelną kwestią jest również estetyka materiału rozpiętego u góry – to ta część parasola decyduje o jego ostatecznym wyglądzie. Powinien być to materiał mocny, ale często również oczekuje się aby był wodoodporny.

Dostępne są parasole w wielu kolorach i rozmiarach, dzięki czemu każdy może znaleźć model odpowiedni dla siebie i swojego ogrodu. W małym ogródku warto wybrać model o mniejszej średnicy, który nie sprawi przytłaczającego wrażenia. Na dużym tarasie lub w ogrodzie o dużej powierzchni dobre będą się prezentować modele większe, pod którymi zmieści się nawet kilka osób.

Kateogria : Ogród


Nie ma jeszcze komentarzy.


Dodaj komentarz

 (wymagany)

(wymagany)