Poszewki dekoracyjne oryginalną ozdobą wnętrz

Autor: data: 25 mar, 2021

(0) Komentarzy

W dzisiejszych czasach bardzo modny jest minimalizm. Dotyczy to również kwestii wystroju wnętrz. Nie stawiamy już dziesiątek ozdób na półkach komody czy szafek, rezygnujemy z dodatkowych mebli, które nie są nam potrzebne. Niemniej jednak w dalszym ciągu szukamy inspiracji, aby nadać naszym wnętrzom pięknego wyglądu dzięki jednej lub dwóm ozdobom. Doskonale w tej roli sprawdzą się poszewki dekoracyjne. Jak wybrać poszewki dekoracyjne dla siebie i dlaczego pomogą one stworzyć klimatyczne wnętrza?

Wystarczy stara poduszka

Wiele osób z pewnością ma w domu małą poduszkę, która leży gdzieś na dnie szafy. Szkoda by było się jej pozbyć, jednak nie znajdujemy dla niej większego zastosowania w naszych domach. A wystarczy tylko zakup odpowiednich poszewek dekoracyjnych, które stworzą doskonałe „ubranie” dla naszych zapomnianych nieco poduszek, które często towarzyszą nam od wczesnego dzieciństwa. Popularne niegdyś „jaśki” wystarczy tylko dobrze ubrać, aby nadać im drugie życie. Pytanie, jak wybrać idealne poszewki dekoracyjne? Przede wszystkim spójrzmy na nasze wnętrza, a właściwie na to, w jakim stylu są urządzone. Obecnie bardzo modny jest styl skandynawski lub motywy natury. Stąd też doskonałym rozwiązaniem będą poszewki dekoracyjne właśnie w takim tonie. Możemy zdecydować się na poszewkę dekoracyjną z listkami, roślinami bądź motywami geometrycznymi. A co w sytuacji, jeśli nie do końca potrafimy określić, w jakim stylu urządzone są  nasze wnętrza? Nie trzeba się o to martwić, ponieważ delikatne, naturalne lub matematyczne motywy pasują do wszystkiego. Jeśli zaś chcemy nadać swoim wnętrzom trochę lekkości, zdecydujmy się na zabawne motywy, na przykład uśmiechniętych zwierząt. Pamiętajmy, że radości w domu nigdy nie za wiele.

Do sypialni i do salonu

Poduszki z oryginalnymi poszewkami dekoracyjnymi najczęściej zdobią kanapę w salonie. Niemniej jednak możemy położyć je również na łóżku w sypialni, a równie dobrze mogą zdobić one pokój dziecięcy – wtedy oczywiście wybieramy wesołe motywy, które podobają się najmłodszym. Jeśli nasz salon jest urządzony w iście nowoczesnym stylu i nie znajduje się w nim kanapa, a jedynie stolik, poduszki z poszewkami dekoracyjnymi mogą zdobić podłogę (możemy za ich pomocą wyznaczyć kącik odpoczynku bądź do siedzenia) lub malutkie krzesła, które wsuwane są pod stolik. Jak widać, poszewki dekoracyjne sprawdzą się zarówno w przypadku małych, jak i nieco większych mieszkań. Są one dobrym wyborem dla każdego, kto chce w oryginalny sposób udekorować wnętrza.

Kateogria : Salon


Nie ma jeszcze komentarzy.


Dodaj komentarz

 (wymagany)

(wymagany)