Gdzie najlepiej zastosować drzwi przesuwane?

Autor: data: 17 Lut, 2015

(0) Komentarzy

Coraz częściej oglądając najnowsze aranżacje wnętrz jak i pokazowe mieszkania czy domy możemy spotkać się z technologią drzwi przesuwanych. Popularność tego produktu jest dość znacząca ze względu na ciekawe zastosowanie i prostą budowę, z którą poradzi sobie każdy.

Często zdarza się tak, że nie możemy pozwolić sobie na drzwi skrzydłowe, które zajmują dość dużo miejsca i nie zawsze wyglądają tak, jak byśmy tego oczekiwali. Ciekawym rozwiązaniem są drzwi przesuwane, które bardzo dobrze sprawdzają się na małych przestrzeniach pozwalając zachować open–space.

Dzięki nim można pozwolić sobie na odrobinę intymności wieczorem, a za dnia swobodnie je rozsuwać. Takie drzwi mogą przydać się w wąskich przejściach, holach, garderobach, aneksach kuchennych połączonych z salonem lub chociażby w pokojach dziecięcych. Często rodzice mają duży problem przy wyborze drzwi do pokoju mniejszego dziecka chociażby ze względu na bezpieczeństwo, dlatego coraz częściej słyszy się pozytywne głosy na temat drzwi przesuwanych.

Jak to jest zrobione?

Konstrukcja drzwi przesuwanych (zobacz: http://www.stolbud.pl/skrzydla-wewnetrzne/skrzydla-przesuwne/przesuwne-nascienne.html) opiera się na dwóch najważniejszych elementach – szynie, która może być nośna wtedy mocuje się ją na ścianie lub także ze względów estetycznych często możemy spotkać się z szyną zamontowaną w ścianie. Drugim istotnym elementem są skrzydła drzwi, które tak naprawdę możemy dopasować do swoich potrzeb i upodobań kolorystycznych. Coraz częściej możemy spotkać się z producentami, którzy proponują nam gotowe elementy drzwi przesuwanych do samodzielnego montażu. Do takiej firmy należy również Stolbud.

Stolbud może pochwalić się dobrą jakością i profesjonalną obsługą w doborze interesującego nas produktu, który nie zawsze musi być standardowy i może różnić się wielkością i wagą.W skład takiego zestawu wchodzi szyna dwu lub kilkutorowa, wózeczek umożliwiający przesuwanie się drzwi oraz skrzydła naszych wymarzonych drzwi. Warto dodać, że coraz rzadziej spotyka się montowanie szyn w podłodze ze względów bezpieczeństwa oraz tak bardzo cenionej estetyki.

Przy planowaniu zamontowania takiego rodzaju drzwi trzeba pamiętać, że chować się one muszą w ścianie, która jest specjalnie do tego przygotowana i wygląda jak cieniutka garderoba, lub jest świeżo wybudowana z karton gipsu. Takie drzwi można też śmiało zamontować w taki sposób, by opierały się i były położone na ścianie, gdzie dodatkowo mogą stanowić element dekoracyjny. W drzwiach przesuwanych tak naprawdę wiele zależy od naszej wyobraźni i możliwości mieszkaniowych, możemy tak naprawdę skonstruować drzwi o wielu skrzydłach, które mogą ze sobą sąsiadować lub zasuwać się naprzemiennie. Przedstawione rozwiązanie można polecić każdemu.

Kateogria : Wyposażenie wnętrz


Nie ma jeszcze komentarzy.


Dodaj komentarz

 (wymagany)

(wymagany)