Czas zmieniający przestrzeń

Autor: data: 14 sty, 2009

(0) Komentarzy

zegarNie zawsze produkt, który wygląda jak design z najwyższej półki musi być bardzo kosztowny. Weźmy chociaż ten zegar – jego nietypowy, industrialny wygląd i fascynujący sposób działania sprawia że zegar pasuje do nawet najbardziej wysublimowanego wnętrza, a kosztuje zaledwie 6 Euro!

Tradycyjne zegary odmierzają czas przesuwając wskazówki po tarczy. Choć istnieją różne projekty zegarów a niektóre z nich są naprawdę niesamowicie piękne, to sam proces odmierzania czasu odbywa się w sposób banalny. Ot, wskazówki na tarczy. Time Cube to jednak zupełnie coś innego. Odmierzanie czasu odbywa się tu przez – zmianę płaszczyzny krzywizn zegara.
Na metalicznym sześcianie umieszczono trzy przestrzenne trójkąty. Najniżej osadzony odpowiada za godziny, średni za minuty, a najmniejszy jest minutnikiem. Zegar odmierzając czas nieustannie przesuwa względem siebie poszczególne elementy.

Do odczytywania czasu w ten sposób trzeba się na pewno przyzwyczaić, ale wyobrażacie sobie minę znajomych którzy zobaczą to „coś” z czego Wy umiecie odczytać czas?

zegar2

źródło: funforever.net

Kateogria : Gabinet / Salon


Nie ma jeszcze komentarzy.


Dodaj komentarz

 (wymagany)

(wymagany)