Otwarty i bezpieczny ogień salonowy

Autor: data: 11 Sty, 2009

2 komentarze

kominek-curvedgrateKominki stały się w ostatnich czasach bardzo modne. Nie w każdym jednak mieszkaniu można zamontować tradycyjny kominek z wkładem kominkowym – brak odpowiednio przygotowanych przewodów kominowych może uniemożliwić nam wyposażenie naszego apartamentu w atrakcyjny i dający ciepło kominek. Na szczęście, nie znaczy to wcale że będziemy pozbawieni możliwości obserwowania w naszym salonie żywego ognia. Bezpiecznie.
Wystarczy bowiem zaopatrzyć się w nietypowy kominek firmy Ecosmart.

Ecosmart to australijska firma, która zajmuje się produkcją kominków opalanych denaturatem. Nie potrzebujące montażu ani systemu odprowadzania spalin oraz całkowicie bezpieczne kominki pozwalają na wniesienie do każdego wnętrza nieco klasyki związanej z buzującym ogniem, choć w nieco bardziej nowoczesnej formie. Oczywiście kominki Ecosmart nie dają ciepła – a przynajmniej nie w takiej ilości aby móc uznać je za alternatywne źródło ogrzewania. Pełnią zasadniczo jedynie ozdobne funkcje. Trzeba jednak przyznać, że każdy kominek (z czterech linii wzorniczych -Curved. Grooved, Traditional i Modern) wygląda imponująco.

źródło: ecosmartfire.com

Kateogria : Salon / Technologie


Trackbacks & Pingbacks

Komentarze
Bastian ~ 29 stycznia 2009

Ciekawe 🙂

A swoją drogą – skoro paliwem jest denaturat, to co z oparami? I Ciekawe jak bardzo nagrzewa się podstawa? (czy ów kominek da się postawić na drewnianym stole i nie przypalić drewna)

Dodaj komentarz

 (wymagany)

(wymagany)