Stolik ogrodowy z ogniwem słonecznym

Autor: data: 7 Sty, 2009

(0) Komentarzy

stolik-energetycznyModny dom, to dom w którym dba się o ekologię. I nie chodzi tu tylko o segregację śmieci, czy ekologiczne paliwo do kotła, ale również o wszelkie drobne dodatki, które mogą odciążyć naszą planetę. Jednym z takich ekologicznych gadżetów jest solarny stolik ogrodowy zaprojektowany przez Afroditi Krassa. Niebanalny, elegancki wygląd a do tego możliwość pozyskiwania i przetwarzania energii słonecznej na energię elektryczną czynią ze zwykłego stolika piękny i technologicznie zaawansowany mebel ogrodowy.

Stolik ogrodowy wykonany jest z terakoty, a jego lat z polikrystalicznych modułów fotowoltaicznych. Pozyskują one energie słoneczną i przekształcają ją w energię elektryczną, która magazynowana jest w stolikowym agregacie. Po naładowaniu agregatu, energię można dowolnie spożytkować – na przykład na zasilenie grilla elektrycznego, czy lampionu. Solarny stolik jest pierwszym tego typu projektem Afroditi Krassa, który poza stolikiem w ogrodowym komplecie zaprojektował jeszcze ławkę oraz lampę ogrodową – oba elementy wyposażenia oczywiście solarne. Projekt na razie nie doczekał się seryjnej produkcji.

W naszym klimacie ilość zgromadzonej energii nie byłaby oszałamiająca, ale na zasilenie ogrodowej lampy powinno wystarczyć.

Kateogria : Ekologicznie / Ekskluzywne gadżety / Ogród / Znani projektanci / projekty


Nie ma jeszcze komentarzy.


Dodaj komentarz

 (wymagany)

(wymagany)